ALEKSANDRA SOBCZYK-KUBIAK – psychoterapeutka /w trakcie szkolenia/

ALEKSANDRA SOBCZYK – KUBIAK
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, psycholog
Numer telefonu 531 583 709

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia (całościowy 4-letni kurs psychoterapii atestowany przez SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowany przez CKP Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), psycholog, pedagog ze specjalnością terapia pedagogiczna, coach kryzysowy, trener rozwoju osobistego.

Jest nauczycielem akademickim, byłym prodziekanem kierunku psychologia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Autorka kilkunastu artykułów naukowych o tematyce psychologicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 1998 roku. Pracowała z osobami wykluczonymi, bezdomnymi, w długotrwałym ubóstwie, uzależnionymi oraz chorymi onkologicznie. Prowadzi treningi rozwoju osobistego, zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką oraz wspieraniem w zmianie i kryzysie.

Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu psychoterapii (m.in. w Polskim Instytucie Ericksonowskim, szkoliła się u Carla Simontona oraz prof. M. Maultsby’ego). W pracy wykorzystuje metodę Racjonalnej Terapii Zachowania, metodę Carla Simontona. Nieustannie pogłębia i poszerza swoją wiedzę.

Odbyła szkolenia m.in. z zakresu:

  • Pracy z chorymi onkologicznie
  • Terapii poznawczo-behawioralnej, Racjonalnej Terapii Zachowania
  • „Leczenie pękniętego serca”- roczny cykl szkoleń z psychoterapii traumy
  • Pracy z osobami uzależnionymi (również uzależnienia behawioralne)
  • Przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu
  • Przeciwdziałania przemocy domowej
  • Wykorzystywania humoru oraz paradygmatu prowokatywnego

Pracuje wykorzystując założenia nurtu poznawczo-behawioralnego, ericksonowskiego, psychologii pozytywnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. Wierzy, że siła do rozwiązania problemów tkwi w nas samych; pomaga ludziom w sytuacji zmiany odnaleźć drogę do siebie. Uważa, że rozwój osobisty to droga zapewniająca dostęp do tego, co w nas najlepsze.

„Traumy i negatywne doświadczenia z przeszłości to coś, co- pozostawione bez właściwej opieki- blokuje i odbiera energię do działania w teraźniejszości. To czarna chmura, poprzez którą nie widać słońca i światła. Ale to nie znaczy, że światła tam nie ma, ono jest i wystarczy tylko poradzić sobie z chmurą, aby móc bez przeszkód z niego korzystać- tyle, ile każdemu potrzeba. To światło to nasze zasoby osobiste, niektóre widać, tylko niewyraźnie, a o istnienie innych nawet się nie podejrzewamy. Trzeba się jedynie nauczyć, jak znów z nich w pełni korzystać- zamieniając przeszłość, która boli, na teraźniejszość, która leczy.

Jeśli zatem chcesz porozmawiać o swoich problemach w atmosferze zrozumienia, życzliwości i empatii, zapraszam do umówienia terminu konsultacji”.

Aleksandra Sobczyk-Kubiak