ALEKSANDRA SOBCZYK-KUBIAK – psycholog, coach

ALEKSANDRA SOBCZYK – KUBIAK
Psycholog
Numer telefonu 531 583 709

Psycholog, pedagog ze specjalnością terapia pedagogiczna, coach, coach kryzysowy, trener rozwoju osobistego. Doświadczenie w pracy różnymi metodami zdobywa od 1998 roku. Pracowała z osobami wykluczonymi, bezdomnymi, w długotrwałym ubóstwie, uzależnionymi oraz chorymi onkologicznie. Obecnie jest nauczycielem akademickim, naukowcem. Jest autorką kilkunastu artykułów naukowych o tematyce psychologicznej. Prowadzi treningi rozwoju osobistego, zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką oraz wspieraniem w zmianie i kryzysie.

Ukończyła wiele kursów i szkoleń (m.in. w Polskim Instytucie Ericksonowskim, szkoliła się u Carla Simontona oraz prof. M. Maultsby’ego). W pracy wykorzystuje metodę Racjonalnej Terapii Zachowania, metodę Carla Simontona. Nieustannie pogłębia i poszerza swoją wiedzę.

Odbyła szkolenia m.in. z zakresu:

  • pracy z chorymi onkologicznie
  • terapii poznawczo-behawioralnej, Racjonalnej Terapii Zachowania
  • pracy z osobami uzależnionymi
  • uzależnień behawioralnych
  • przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu
  • przeciwdziałania przemocy domowej
  • wykorzystywania humoru oraz paradygmatu prowokatywnego.

Pracuje wykorzystując założenia nurtu poznawczego, ericksonowskiego, psychologii pozytywnej. Wierzy, że siła do rozwiązania problemów tkwi w nas samych, pomaga ludziom w sytuacji zmiany odnaleźć drogę do siebie. Uważa, że rozwój osobisty to droga zapewniająca dostęp do tego, co w nas najlepsze.

„Traumy i negatywne doświadczenia z przeszłości to coś, co- pozostawione bez właściwej opieki- blokuje i odbiera energię do działania w teraźniejszości. To czarna chmura, poprzez którą nie widać słońca i światła. Ale to nie znaczy, że światła tam nie ma, ono jest i wystarczy tylko poradzić sobie z chmurą, aby móc bez przeszkód z niego korzystać- tyle, ile każdemu potrzeba. To światło to nasze zasoby osobiste, niektóre widać , tylko niewyraźnie, a o istnienie innych nawet się nie podejrzewamy. Trzeba się jedynie nauczyć, jak znów z nich w pełni korzystać- zamieniając przeszłość, która boli, na teraźniejszość, która leczy.

Jeśli zatem chcesz porozmawiać o swoich problemach w atmosferze zrozumienia, życzliwości i empatii, zapraszam do umówienia terminu konsultacji”.